Zákaznická podpora:voolikuv@gmail.com

Jak mít vlastní GIF na Instagramu?

Jak si vytvořit vlastní GIF obrázky, poté je přidat do GIPHY.com, aby se objevili ve vyhledávání na Instagramu? Trvalo mi to půl roku, než jsem to celé dopracoval... podělím se o know-how s vámi a ukážu vám, jak jsem postupoval.

 Výstřižek 

BOD 1: Jak to s těma gifama vlastně funguje?

Nejdřív jsem zjišťoval, jak na GIPHY.com obrázky dostat. Zjistil jsem, že abych mohl mít vlastní obrázky zaindexované na jejich portále. Je potřeba se zaregistrovat. Což znamená vytvořit si účet s firemním e-mailem - jako brandová společnost nebo jako umělec (artist). Následně portál Giphy registraci a obrázky schválí, minimálně je potřeba nahrát 5 obrázků. Mají velmi pěkně zpracovanou nápovědu, takže informace byly srozumitelné. 5 obrázků, nahrát, schválit, zaindexovat.... a je to. Snadné!

 

BOD 2: Co tam dám?

Dalším úkolem bylo vymyslet, jak obrázky budou vypadat, jak se budou hýbat, co která postavička bude dělat. Jelikož jsem potřeboval minimálně 5 kreseb, udělal jsem jich nutné minimum :)

IMG_3015

 

BOD 3: Já to neumím, ale kdo to udělá? 

Pak zde byla otázka, kdo obrázky vytvoří. Naštěstí jsem narazil na obchodní snídani v Ostravě na šikovného člověka pana Matulíka z Mionfilms. http://www.mionfilms.com/  Zadal jsem mu obrázky a po pár konzultacích, světe div se, byly na světě hýbající se GIF obrázky. Jeeej!

 

BOD 4: Mám obrázky, jdu je nahrát!

Nahrál jsem obrázky, vše zařídil...ale nebyly nikde vidět??? Kde jsem se sekl? Problém byl vyřešen po dotazu na podporu GIPHY.com. Nezaregistroval jsem se e-mailem s koncovkou svého webu. Registroval jsem se jako voolikuv@gmail.com a nikoliv jako info@voolik.cz. Druhá varianta je správně, protože si potřebují ověřit, že vlastníte danou firemní doménu. Konečně jsou obrázky v Instagramu... ale jsou nějaké malé??? Obrázky mají sotva centimetr...ach jo...

Image

 

BOD 5: Opravit velikost

Opravil jsem s panem Matulíkem obrázky do větší podoby, do větší to snad už ani nejde. Obrázky jsou nyní větší. Ještě to není úplně top. Ale pro moje použití mi to stačí. Věřím, že vám také udělají radost. Zde jsou ;) Můžete si je z GIPHY podržením dlouze zkopírovat vložit do komunikace kamarádům :)

 

Voolik_orezZizi_orezPipka_orezFlafik_orezMicmic_orez

 

Obrázky najdete na -----> https://giphy.com/voolik

Nebo je najdete přímo v Instagramu přes Vyhledat GIF

IMG_3173

 

Tak se těším na Vaše veselé obrázky. Co říkáte na moje?

Váš Voolik