Zákaznická podpora:voolikuv@gmail.com

O knížce

NOX01438_2

Voolik na cestách je kniha určená pro malé čtenáře, jejich rodiče a pro všechny, kdo mají rádi veselé příběhy. Je psaná s radostí a učí pozitivně myslet. Vypráví o Voolikovi, malém telátku, které ztratí stádo a ocitá se samo na cestách. Při putování poznává zvířecí kamarády a ti mu vyprávějí dobrodružné příběhy. Díky nim nachází Voolik cestu ke ztracenému stádu a také sám k sobě. Kniha přináší dávku kreativity a je ideální ke čtení před spaním nebo na zpříjemnění dlouhých chvil.

  • poznáte 16 veselých kamarádů
  • příběhy pro večerní čtení spolu s dětmi
  • dobrodružné putování uvidíte na kreslené mapě
  • naučíte se rýmované básničky
  • v knížce dítě uvidí pozitivní principy
  • vše sbalíte lehce na cesty

 

 

Nahlédněte giphy 

 

 

Proč pořídít Voolika?

chytnouPříběhy, které děti zaujmou

Veselé vyprávění o Voolikovi se spoustou krásných ilustrací. Děti uvidí cestu Voolika na kreslené mapě a na konci každé kapitoly získají rýmovanou moudro-básničku.

radostUděláte více než radost

Děti díky jednoduchým příběhům a veselému čtení poznají životní principy, které je podpoří v jejich rozvoji. Například se naučí, že každá situace má řešení.

zamilujíDěti si Voolika zamilují

Voolik žije nejen v knize. Ožívá také jako heboučká plyšová hračka. Je to veselý kamarád, který zvládne každou situaci. A když ne? Můžete jej vyprat a bude zase jako nový.

 

 

Vznik knížky - byla to jízda a stále ještě je :)

1

1) NÁPAD

Nejdříve se zrodil nápad. Mým přáním bylo vytvořit veselou dětskou postavičku. První pracovní název knížky byl Veselé příběhy o Voolikovi a neposlušných zvířátkách. Od této fotky uplynuly 3 roky, na začátku jsem ještě nevěděl, co všechno mě čeká. Ale bylo to jasné během dvou týdnů, Voolika prostě napíšu.

Fáze trvala 14 dní

2

2) PSANÍ

S chutí jsem se pustil do psaní. Studoval jsem metody tvůrčího psaní, tvorby postav až vzniklo 16 Voolikových kamarádů a také hlavní myšlenka. Tou je Voolikovo postupné zjištění,že je v pořádku být jiný. Ačkoli si na začátku svého putování myslí, že je divný, nakonec objevuje svou jedinečnost.

Fáze trvala 2 roky

3

3) KRESLENÍ

Vše pěkně ručně: tužka, pastelky a papír. Skicy vznikly za poslechu oblíbených "dance songů" a popíjení koly. Naučil jsem se digitální ilustraci a všechny prvotní návrhy překreslil do elektronické podoby. Výsledkem je 202 kreseb. Věřím, že kresbičky vás budou bavit stejně jako mě bavilo jejich vytváření.

Fáze trvala 1,5 roku

 

4

4) KOREKTURA

Oslovil jsem celkem 15 lidí, aby mi poskytli zpětnou vazbu : rodinu, kamarády, paní učitelky a nakonec 3 hlavní korektorky. Každá kontrola byla podnětná a postupně jsme vybrušovali text. Zdálo se to nekonečné. Neustále bylo co zlepšovat, myslím, že knížku jsem zpětně četl minimálně 30x, korektorky skoro také.

Fáze trvala půl roku

5

5) SAZBA

Knížku jsem si nejdřív chtěl sázet a chystat sám. Zpětně jsem rád, že jsem potkal profi grafičku Lucku Kotrlovou a společně s ní nám grafická podoba knížky šla od ruky jedna báseň. Odladili jsme CMYK barvy, kresbičky, mapu Voolikovy cesty, vše pěkně do posledních detailů až po odeslání souborů do tiskárny.

Fáze trvala půl roku

6_1

6) TISK KNÍŽKY

Možná si řeknete, co by mohlo být složitého na poslání knížky do tisku.Tento proces ovšem začíná od spočítáním cenové nabídky, přes nátisk archů a kontrolu barvených profilů, následně tisk, řazení listů, svázání, vytvoření vazby, parciální lakování obálky, přes kontrolu dat až po finální podobu knížky. Za to patří dík Helbich tiskárně v Brně.

Fáze trvala 3 měsíce

 

7

7) POSÍLÁNÍ RADOSTI

Těsně před Vánoci 2019 jsem spustil e-shop a začal posílat knihy dětem s věnováním. Spolu s nimi jsem zasílal trička, pastelky, omalovánky, vaky a následně mi chodili zpět radostné zprávy a poděkování. Já měl radost, že děti a jejich rodiče mají radost. Někteří už mají přečtenu knihu celkem 8x. :)

Fáze stále trvá

8

8) VOOLIKOVY PRACOVNÍ LISTY

Na jaře 2020 přišel COVID-19, který se vepsal do dějin uzavřením společnosti. Všechny děti byly doma a Voolik přemýšlel, jak dětem zpestřit život doma. Proto vznikla Facebooková skupina Zábava doma s Voolikem ve které jsem tvořil pracovní listy pro zpestření. :)

Fáze stále trvá

9

9) SLADKOSTI

Voolik chystal akce pro děti ve školách a školkách... "Chtělo by to nějakou mňamku, když děti budou šikovné..." vznikly Voolikovy bonbóny a lízátka z kvalitního českého roksu. Jsou vynikající a těším se, až všechny sladkosti děti vycumlají a slízají a budou mít, co jiného než radooost!

Fáze trvala 2 měsíce, sladkosti stále jsou :P

 

 

Jak vznikal Voolik?

Během celého procesu tvorby knížky vznikla další spousta věcí. Mezi nimi například byl ušit plyšový Voolik, zařízená ochranná známka, vytvořen e-shop na Shoptetu. Více o tom jak vznikal Voolik na cestách se dočtete na blogu.

 

 

 

Ptáte se?

Pro jak velké děti je knížka vhodná?

Knížka je vhodná pro děti od 6 let, které si ji mohou číst samy. Konzultoval jsem její obsah s učiteli, učitelkami, rodiči a ti potvrdili, že je ideální pro děti, které chodí do 1.-3. třídy základní školy. Pokud chcete číst příběh Voolika spolu s dětmi třeba večer před spaním, věřím, že udělá radost i mladší dětem v předškolním věku.

 

Co je hlavní myšlenkou knížky?

Hlavní myšlenka je jednoduchá. Voolik ve svém příběhu ukazuje, že každý z nás je jedinečný. K odlišnosti se často stavíme negativně, ale to, že jsme jiní, ještě nutně nemusí znamenat, že jsme divní a že je to špatně.

 

Co chce Voolik šířit do světa?

Radost!

 

Jak mě to napadlo vytvořit Voolika?

Vzniklo to jako spontánní nápad. Od malička mě bavily veselé kresbičky, kreslil jsem si je, schovával jsem si je. Pak přišel nápad udělat kolekci triček, veselého textilu...dále jsem si říkal, to by chtělo příběh a vznikla myšlenka vytvořit příběh o Voolikovi, který nakonec přerostl do knížky a celého projektu.

 

Můžu si koupit knížku v digitální podobě?

Ne, v této podobě knížku Voolik na cestách nenajdete. Papírové knížky jsou krásné, nádherně voní a hlavně děti si můžou příběh osahat a taky chvíli nebudou koukat do obrazovky telefonu, tabletu či počítače. A to je super. Do budoucna je v plánu vydání audioknihy, tak se můžete těšit.

 

 

Po přečtení řekli

Voolik na jeho dobrodružné cestě je krásný a poučný příběh pro malé i trošku větší děti. Předá jim mnoho důležitého z reálného světa – jak je důležité nevzdávat se, pomáhat si, poděkovat. Ale zabrousí i do trochu složitějších témat – třeba proč třídit odpad či proč je důležité přemýšlet o penězích, které máme. Věřím, že Voolik se bude líbit dětem, ale i rodičům, kteří jim ho budou číst. Bavit se budou i u vtipných ilustrací. Rozpracování příběhu na sociálních sítích je pak příjemné rozšíření i do moderní sféry společnosti.
Lucie Kolischová

 

Knížka s příběhem Voolika je takový Malý princ v jednodušší podobě.
Ludmila Bednaříková

 

Pro syna je Voolik kamarád, který mu pomáhá usínat. Voolik nás moc baví - knížka i omalovánky, které jsou perfektní v tom, že mohou malovat obě děti najednou :-)
Jolana Bučková

 

Objevte knížku a mnoho dalšího ve Voolikově e-shopíku.