Zákaznická podpora:voolikuv@gmail.com

Jak se Mlsný Voolik dostal z papírové podoby na Startovač?

Protože jsme na jaře byli zavřeni doma, Voolik cítil, že je správný čas něco podniknout. Hra vznikla díky kombinací více věcí. Za vznik může: COVID, děti doma, moje žena Magda, moje kreativita a povaha ve všem vidět zábavu. Začali jsme homemade verzí a končíme v tiskárně. Jak se tedy hra dostala až na Startovač?

 

001

1) ZAČALO TO NÁPADEM

Při tvorbě pracovních listů pro děti Zábava doma s Voolikem jsem měl občas tvůrčí krizi :D Magda mi v této fázi pomáhala tím, že mi dávala různé podněty a materiály, které by šly využít. V jednom pracovním listě měly děti za úkol vymalovat kopečky zmrzliny barvami dle zadání...nevím co to, ale tak mě napadlo...to by byla celkem dobrá hra. Zapamatovat si barvičky zmrzliny dle zadání a pak je poskládat. Nápad byl na světě! 

 

skica

2) VEZMI TUŽKU, VYTVOŘ SKICU!

Tužka a papír je základ, bez té ani ránu. Rychle jsem nakreslil to, co jsem viděl vizuálně v hlavě. Tak jsme přenesl a zhmotnil nápad, či myšlenku do reálnější podoby. Tento krok člověku zabere pár minut...pak vždy přichází fáze další, udělat to! Opět jsem nevěděl do čeho jdu...ale pustil jsem se s radostí do toho!

 

002

3) SEDNOUT K POČÍTAČI A VYTVOŘIT PŘESNOU VERZI

Grafiku miluji, akorát když trvá více než pár hodin, pak už je to "neveselé". Chce to dávku trpělivosti, pravítko a pár nátisků. Následně se dá zjistit, jestli to bude fungovat, jestli bude vše čitelné a podobně. Za víkend bylo hotovo...a první verze Voolika v papírové podobě mohla vylézt z domácí tiskárny.

 

004

4) VYZKOUŠET DOMA

Společně s Magdou jsme hru otestovali. Rovnou jsem vzal telefon a stativ a spustil natáčení, že si jej později sestříhám. Musím říct, že nám hra dala zabrat :) a pořádně jsme se nasmáli, kdo neviděl, tak si pusťte záznam. >> PODÍVAT SE NA UKÁZKU HRANÍ HRY První test hry tedy proběhl úspěšně. Dal jsem ji k dispozici dětem ke stažení v papírové podobě k vlastní výrobě doma, akorát se lidé ptali: "Tome, bude hra k dispozici, abychom ji nemuseli vyrábět?" 

 

 

006

5) PLANETA HER

Potřeboval jsem vyzkoušet Mlsného Voolika i mezi ostřílenými hráči. Moc děkuji Petrovi Pouchlému z Court of Moravia za doporučení hráčů z Planety her. Ohlas byl pozitivní. Snažil jsem se hru udat v Albi, kde jsem dostal vyjádření, že se hra líbí, ale že by na ni chtěli místo Voolika dát chobotničku Kvída. S díky jsem odmítl a rozhodl se hru vydat sám.

 

 

005

9) HURÁ NA STARTOVAČ!

Našel jsem vhodného výrobce hry, kterým je Bonaparte. Mockrát děkuji panu Uzlíkovi za nacenění a konzultaci před výrobou. Děkuji také své kolegyni Irči za přípravu celého obsahu na Startovač. A moc děkuji všem, kteří Mlsného Voolika podpoříte!!

 

 

 

 

 

 

PODPOŘTE VOOLIKA NA STARTOVAČI

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení