Zákaznická podpora:voolikuv@gmail.com

Jak probíhá ilustrování Voolika?

Možná jste někdy přemýšleli, jak že vznikají kresbičky a ilustrace? Jak a kde se rodí? Jaké nástroje jsou zapotřebí? Krátce vás provedu svým procese ilustrování, ve kterém se vyžívám.

03-5-18-4552

 

Jaký je průběh ilustrování?

  • Vše začíná nápadem, kdy při čtení textu knihy vymýšlím veselé obrázky. 

  • Jakmile jej vymyslím, přichází na řadu proces ilustrace. Ruka, tužka a pastelky v gumičce. (Pastelky nosím v gumičce z praktických důvodů. Jsou extrémně skladné, hned po ruce a dá se k nim do gumičky připnout i tužka. Tenhle typ balení navíc stojí nula nula nic.)

  • Skicuji prvotní nápad, přenáším obraz z hlavy na papír. Takto dál a dál. Dokud necítím, že mám kreslení pro tuto chvíli dost.

  • Následuje rutinnější část procesu. Kresbu naskenuji pomocí telefonu, synchronizuje se mi do počítače. Tam si ji formou výstřižku vykopíruji a vkládám do grafického programu. Výstřižek slouží jako podklad pro další kreslení.

  • Výslednou ilustraci tvořím za pomocí tabletu od Wacomu (Wacom Intuos Draw White Pen S). Zvolím nástroj štětec a kreslím podruhé, tentokrát digitálně. Udělám linky. Vybarvím. (Během tvorby poslouchám hudbu, piju, jím. Přiznám se, že si užívám radost z dělání opakované činnosti, kdy kreativní mozek je vypnutý.) Následně se raduji z hotové kresby.

  • Jakmile jsou všechny skicy digitálně překreslené, tak se vydávám znovu číst text a skicovat tužka, papír...celý proces od začátku. Rutinní mozek "off," kreativní mozek "on". 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení