Zákaznická podpora:voolikuv@gmail.com

Máme pro vás přehled vánočních tradic pro děti

Sledovat celý den pohádky a pojídat cukroví není ten nejlepší program na Štědrý den. Proto jsme si pro vás přichystali přehled vánočních tradic, které můžete s dětmi podniknout a tím si ozvláštnit vánoční svátky. Samozřejmě to neznamená, že nestihnete kouknout na Popelku.

 

orech

Skořápkové lodičky

Štědrý večer byl u našich předků významný i v tom, že jste v tento den mohli nahlédnout do budoucnosti. Jednou z „věštících praktik“ je pouštění lodiček. Vezměte skořápky od ořechů, ideálně těch vlašských, a připevněte do nich malé svíčky tak, ať má každý z rodiny svou vlastní malou lodičku. Potom je společně pusťte po vodě v umývadle nebo v míse s vodou. Podle toho, jak lodička plula, se odhadovalo, jaký bude následující rok jejího majitele. Když krásně svítila dlouhou dobu, znamenalo to štěstí, když plula daleko, měl se dotyčný vydat na cesty, a když se držela u břehu, neměl zase vytáhnout paty z domu.

 

 

 

olovo

Lití olova

I v tomto případě se jedná o další věštící tradici. Nemusíte se bát žádných složitostí, dnes už bez problému pořídíte speciální sady na lití olova k tomu určené. Olovo nechejte roztavit a pak ho nalijte do nádoby s vodou. Podle toho, do jakého tvaru olovo ztuhlo, se odhadovala budoucnost pro příští rok.

 

 

 

jablko

Krájení jablíčka

Kdo by tuhle tradici neznal? Naučte ji i své děti. Dejte každému členu rodiny jedno jablíčko, společně je rozkrojte a hledejte v něm štědrovečerní hvězdičku. A pak je samozřejmě snězte. ;-)

 

 

 

bojovka

Bojovka od Ježíška

Vymyslete svým dětem malou „ježíškovskou bojovku“. Dejte ráno dětem za okno dopis od Ježíška, ve kterém bude stát, že než večer přijde s nadílkou, připravil jim malou hru, na jejímž konci na ně čeká drobný dáreček. Co přesně bude obsahem bojovky, je čistě na vás a vaší fantazii. Třeba namalovat babičce vánoční obrázek, zazpívat svou oblíbenou koledu, postavit sněhuláka (pokud bude z čeho) nebo pomoct mamince s obalováním kapra. Po splnění všech úkolů pak dětem dejte hádanku, která bude obsahovat úkryt slíbeného dárečku.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení